תיקון דודי שמש וחשמל

לחברת אל-דד דודי שמש וחשמל ניסיון רב שנים באיתור ותיקון תקלות במערכות דודי שמש וחשמל וכן במערכות סולאריות מורכבות.

רוב התקלות בדודי שמש הן תקלות נפוצות וידועות, אך היות ומדובר במערכת המשלבת מים איילת אלדד 14וחשמל מאוד לא מומלץ לטפל באופן עצמאי בתקלות במערכת דוד השמש והחשמל שלכם.

יש לכם תקלה בדוד השמש, בגוף החימום או המערכת הסולארית שלכם? פנו אלינו ונגיע אליכם בהקדם לטיפול מקצועי ויעיל במחירים הוגנים.

מידע וטיפים בנושא תקלות בדודי שמש וחשמל

תקלות דודי שמש וחשמל יכולות לבוא לידי ביטוי בכך שהמים אינם מתחממים כראוי גם בימים שטופי שמש ו/או הדוד מקצר כשמדליקים את גוף החימום החשמלי. התקלות יכולות להיות בצנרת בקולטים או בדוד עצמו.

נזילת מים – בגג שטוח מבחינים בהיווצרות שלולית על הגג ובגג רעפים מבחינים בטפטוף. הדבר נובע מנזילה מהצנרת. לעיתים ניתן להדק את החיבורים ובכך להסתפק. בדרך כלל כדאי להזמין איש מקצוע – אינסטלטור לתיקון דודי שמש וחשמל שיאתר את הסיבה לנזילה ויחליף במקרה הצורך את החלק הפגום בצנרת.
אפשרות אחרת היא שישנה נזילה מהדוד עצמו. דבר זה יכול לנבוע ממצב בו מדובר בדוד ישן. מעל 5 או מעל 10 שנים – תלוי בסוג ובטיב הדוד. בדוד מעל 10 שנים יש לשקול החלפת הדוד ומערכת הקולטים. לא פעם הבדל המחירים בין תיקון יסודי של מערכת דוד שמש וחשמל או מערכות סולאריות לבין החלפה שלהם, מצדיק החלפה.

גוף החימום אינו מחמם או מחמם מאוד לאט – כשהדוד אינו מחמם כשפותחים את מתג החמם החשמלי או שהוא מחמם מאוד מאוד לאט, סביר להניח שמדובר בתקלה בגוף החימום. במקרה זה, במידה ולא מדובר בנתק של חוט חשמלי שגם לכך שהדוד אינו עובד, או בתקלה בטרמוסטט, סביר להניח שיש להחליף את החמם או אף את החלק הניקרא (פלאנג') בשפת האינסטלטורים המתמחים בתיקון דודי שמש. החלפה של חמם, הטרמוסטט, הפלאנג' ולעיתים קרובות את הפלאנג' קומפלט הכולל את גוף החימום והטרמוסטט. את האבחון, ההחלפה והתיקון מבצע טכנאי דודי שמש וחשמל (אינסטלטור המתמחה בתיקון דודי שמש וחשמל)

איילת אלדד 3

סנן למניעת אבנית המאריך את את חיי הדוד

דוד השמש אינו מחמם גם בימים שטופי שמש – סביר להניח שמדובר בסתימה במערכת הקולטים שבדרך כלל נובעת מהצטברות אבנית. במצב זה מזמינים בעל מקצוע שיבדוק אם ניתן לבצע שטיפה של הקולטים ובמידה ומדובר בסתימה מסיבית שאינה ברת תיקון, סביר להניח שיהיה צורך להחליף את הקולט או הקולטים. כדי להימנע בנזקי אבנית, מומלץ מאוד להתקין מסנן אבנית לפני מקום כניסת הצינור לקולטים.

הדוד מקצר – תקלה במערכת החשמל שלא פעם נובעת מכך שישנה בעיה בגוף החימום או הפלאנג' כולו שנסתם מאבנית.